Musimy pamiętać, że o rzeczy z naszej szafy kapsułowej należy również odpowiednio zadbać, dzięki czemu będą nam mogły służyć przez długi czas. Dbać o ubrania powinniśmy na każdym etapie, zaczynając od prania, poprzez konserwację, a kończąc na ich przechowywaniu. W dzisiejszym wpisie chciałabym podzielić się z Wami moimi sprawdzonymi metodami na pielęgnację ubrań. Partnerem tego wpisu jest marka Amica, która wprowadziła właśnie na rynek pralkę Amica Dream Wash z niesamowitym systemem prania parowego SteamTouch, dzięki któremu jeszcze lepiej możemy zadbać o swoje ubrania. Na końcu wpisu znajdziecie link do konkursu, w którym możecie wygrać właśnie takie urządzenie oraz inne nagrody. Ja, od jakiegoś czasu testuję możliwości tej pralki i mogę śmiało powiedzieć, że dzięki jej funkcjom można zaoszczędzić wiele czasu.
Jak dbać o bawełniane rzeczy?
To chyba najczęściej spotykany materiał w naszych szafach. Rodzajów bawełny jest jednak dużo, a dodatkowo w wielu ubraniach możecie się spotkać z łączeniem bawełny z materiałami sztucznymi. Dlatego też, przede wszystkim musicie sprawdzić instrukcję prania wszytą w ubranie, ona podpowie Wam w jakiej temperaturze powinno odbywać się pranie lub jakiemu wirowaniu je poddać. Konserwacja bawełny jest stosunkowo prosta, jednak należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim należy oddzielić jasne ubrania od ciemnych, a w celu zachowania koloru lub nadruku odwrócić ubranie na lewą stronę. Bawełniane rzeczy codziennego użytku, jeśli nie są mocno zabrudzone, możemy prać w niskich temperaturach. Ja zazwyczaj piorę je w temperaturze 30-40 stopni Celsjusza, dzięki czemu nie niszczą się zbyt szybko w praniu. Pamiętajcie, im niższa temperatura, tym lepiej dla Waszych ubrań. Przy praniu ważne jest również, aby dobrać odpowiednią ilość detergentu, ponieważ jego nadmiar może spowodować powstanie zbyt dużej ilości piany, która będzie gromadzić brud. System OptiDose, zastosowany w nowych pralkach Amica, automatycznie dobierze ilość płynnego detergentu do ilości i rodzaju pranych rzeczy, dzięki czemu nie będziecie miały z tym już więcej problemu - przydatna funkcja. Suszenie i prasowanie bawełny nie wymaga od nas szczególnych zabiegów. Pamiętajcie jednak, że nie należy suszyć ubrań na pełnym słońcu, lepiej wybrać miejsca zacienione. Prasowanie bawełnianych ubrań bardzo ułatwia funkcja SteamTouch w pralce Amica, dzięki której po wyjęciu rzeczy z pralki prasowanie zajmuje już tylko kilka chwil, ponieważ para użyta w praniu wnika we włókna i rozluźnia je, sprawiając, że zagniecenia znikają. System ten u mnie sprawdza się niesamowicie, szczególnie przy prasowaniu koszul. Kiedyś nienawidziłam tego robić, a teraz zajmuje mi to kilka chwil. Dodatkowo mam wrażenie, że funkcja SteamTouch sprawia, że ubrania stają się bardziej miękkie i delikatne.
Jak dbać o wełniane rzeczy?
To właśnie wełniane rzeczy najczęściej wybieramy na jesienno-zimowe dni. Dzięki temu, że wełna nie jest podatna na zabrudzenia, nie musimy jej zbyt często prać. Jeśli chcemy odświeżyć nasze wełniane swetry lub płaszcze zaleca się, aby je po prostu wywietrzyć na świeżym powietrzu w pozycji leżącej. Natomiast jeżeli zdecydujemy się na pranie, to pamiętajmy, że wełniane rzeczy zawsze pierzemy osobno lub z innymi wełnianymi produktami w podobnym kolorze. Do pielęgnacji wełny nie używamy programu prania wstępnego, ani wirowania, ponieważ wtedy narażamy nasze wełniane rzeczy na sfilcowanie, ale stosujemy program do prania delikatnych materiałów. Pralka Amica Dream Wash wyposażona jest w specjalny program do prania wełnianych ubrań, który chroni ubrania przed zniszczeniem i przedłuża ich żywotność. Dodatkowo możecie prać wełniane rzeczy w specjalnym woreczku lub użyć do tego białej poszewki, co pozwoli Wam jeszcze lepiej ochronić delikatne wełniane włókna. Ubrania z wełny suszy się zawsze w pozycji poziomej. Przed suszeniem należy odsączyć nadmiar wody używając ręcznika.
Jak dbać o jedwabne rzeczy?
Jedwab to materiał niezwykle lekki i delikatny. Jego czyszczenie może sprawić Wam nieco kłopotów. W przypadku tego materiału najbezpieczniejsze i niezastąpione jest pranie chemiczne. Chociaż czasami, zwłaszcza jeśli poplamicie jedwabne ubrania, nawet pralnia może okazać się nieskuteczna. Pamiętam, jak w ostatnie Święta Bożego Narodzenia ubrudziłam swoją ulubioną jedwabną sukienkę. Od razu zaniosłam ją do pralni, jednak powiedziano mi, że są nikłe szanse na usunięcie plamy z jedwabiu. Na szczęście plamy zniknęły, a ja mogłam cieszyć się dalej swoją sukienką. Ale czy pralnia to jedyny sposób na jedwabne rzeczy? Oczywiście, że nie. Zaleca się, aby jedwab prać ręcznie przy użyciu płatków mydlanych lub szamponu do włosów. Pod żadnym pozorem nie możecie trzeć jedwabiu lub go wyżynać. Pranie powinno odbywać się w letniej, a nawet zimniej wodzie.
Niektóre pralki posiadają specjalne programy do prania jedwabiu lub do prania delikatnych tkanin. Amica Dream Wash posiada taki program, dzięki czemu możecie również prać jedwab w domowej pralce, co jest szybsze niż pralnie ręczne i tańsze niż pranie chemiczne. Dodatkowo w pralkach Amica zastosowano bębny, które dzięki szczególnemu przetłoczeniu nie niszczą delikatnych rzeczy i dbają aby zachowały swoją wyjątkową jakość.
Mam nadzieję, że dzięki tym poradom Wasze ubrania będą służyły Wam przez długi czas. Na koniec przygotowałam dla Was listę rzeczy, które moim zdaniem mogą znaleźć się w jesiennej szafie kapsułowej. Ich uniwersalność sprawia, że będziecie mogły z łatwością tworzyć stylizacje z ich użyciem. Dzięki nim także poranne wyjścia powinno być o wiele szybsze.
1. koszula - Simple / 2. płaszcz - Simple / 3. żakiet - Mango / 4. mokasyny - Raulen Ralph Raulen / 5. kardigan - Mango / 6. jeansy - Wrangler / 7. spodnie - Simple
KONKURS
Tak jak obiecywałam mam dla Was również konkurs, w którym do wygrania jest niesamowita pralka Amica Dream Wash z systemem prania parowego SteamTouch, bony na zakupy w Answear.com oraz porady e-stylisty od Sellektor.com. Wszystkie szczegóły znajdziecie TUTAJ. Nagrody są wyjątkowe, dlatego mam nadzieję, że się zdecydujecie wziąć udział. Trzymam za Was kciuki.
Ściskam,
K.
Mam nadzieję, że dzięki tym poradom Wasze ubrania będą służyły Wam przez długi czas. Na koniec przygotowałam dla Was listę rzeczy, które moim zdaniem mogą znaleźć się w jesiennej szafie kapsułowej. Ich uniwersalność sprawia, że będziecie mogły z łatwością tworzyć stylizacje z ich użyciem. Dzięki nim także poranne wyjścia powinno być o wiele szybsze.
KONKURS
Tak jak obiecywałam mam dla Was również konkurs, w którym do wygrania jest niesamowita pralka Amica Dream Wash z systemem prania parowego SteamTouch, bony na zakupy w Answear.com oraz porady e-stylisty od Sellektor.com. Wszystkie szczegóły znajdziecie TUTAJ. Nagrody są wyjątkowe, dlatego mam nadzieję, że się zdecydujecie wziąć udział. Trzymam za Was kciuki.
Ściskam,
K.
Bardzo przydatny post, pozdrawiam! ;))
OdpowiedzUsuńBardzo się cieszę! :)
UsuńFajna pralka, moja dożywa swoich dni więc warto poznać :)
OdpowiedzUsuńCzy w konkursie można wygrać tego sympatycznego rudzielcem. Wskazówki są bardzo praktyczne i napewno je wykorzystam. Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńRudzielec to ulubieniec całej rodziny :)
UsuńCiekawy wpis, ale to standard u Ciebie :)
OdpowiedzUsuńBardzo, bardzo mi miło, że tak uważasz! :)
UsuńMiłego weekendu!
Bardzo cenne wskazówki :)
OdpowiedzUsuńMoja pralka ma juz lata i 2 razy się juz psuła zastanawiałam się nad kupnem nowej co do Amici do mam kuchenkę i lodówkę z tej firmy .... .Dobre rady dziękuję;)
OdpowiedzUsuńBardzo dobry wpis ;)
OdpowiedzUsuńDzięki za kolejny super poradnik, bawełniane rzeczy zawsze szybko mi się niszczą, może Twój artykuł mi pomoże.
OdpowiedzUsuńA swetrów nigdy nie wieszać na wieszaku, bo się rozciągną!
OdpowiedzUsuńSłuszna uwaga! :)
UsuńFajny wpis :) i piesek pomocnik oczywiście zawsze przy swojej Pani :D
OdpowiedzUsuńOjj tak! Najlepiej gdybym go nie opuszczała na krok :)
UsuńSuper porady ! Właśnie warto dbać o ubrania żeby się nie psuły szybko a z reguły większość osób wrzuca wszystko do jednego prania nie sprawdzając przy tym metek i później szybko materiał traci swoje właściwości i się drze.
OdpowiedzUsuńCiekawy post :) Wciąż wiele osób zapomina by zapoznać się z tym co jest napisane na metce a potem materiał traci na jakości ...
OdpowiedzUsuń